Zeytinyağımızı

NASIL ÜRETİYORUZ

Doğamıza saygılı, toprağımızın fauna ve florasını destekleyici, organik tarım prensipleri altında farklı yaşlardaki zeytin ağaçlarımızı yetiştiriyoruz. Her bir ağacımıza, ihtiyaçlarına saygılı, büyümesi ve meyve vermesi için gerekli zamanı sağladığımız bir çocuk gibi davranırız.

Zeytinimiz, mikro-iklim ile mükemmel uyum gösteren bölgesel çeşitlerden oluşmaktadır. Minimum makine müdahalesi, karbon ayak izimizi çok düşük seviyede tutmamızı sağlar. Ne kimyasal gübreler ne de herhangi bir kimyasal böcek ilacı kullanılmamaktadır. Hasat sadece elle yapılır.

Doğa yasalarını ve son bilimsel çalışmaları takip ederek, yetiştirme yöntemimizde sürekli iyileştirme ve ayarlamalar için çalışıyoruz.

Hasat

Zeytin ideal olgunluk döneminde elle hasat edilerek geleneksel yöntemlerle toplanır. Birkaç saat içinde işlenir; düşük asitliği, zengin tadı ve yüksek besin değerleri garanti altına alınır.

Ayıklama & Yıkama

Üretimin ilk aşamasında, taze zeytinler yaprak, ince dal, toprak, toz ve taşlardan ayıran büyük fanlardan geçer. Daha sonra, zeytinler iki kez su ile titizlikle yıkanır.

Kırma & Yoğurma

Zeytinler zeytin ezmesi haline getirilir. Zeytinyağının ayrılacağı hamurun elde edilmesi için meyvelerimiz kırıldıktan sonra, 40 dakikalık geleneksel malaksasyon (yoğurma) süreci başlar. Katı-sıvı ayrımını kolaylaştırmak amacıyla yoğurulur.

Faz Ayrımı

Yoğurulan zeytin hamuru Dekantöre alınır ve soğuk sıkım “Cold Press” yöntemi ekstraksiyon işlemi yapılarak yağ, pirina ve karasu olarak ayrılır. İşlem, daha ağır olan suyun altta ve hafif olan yağın üstte toplanmasına dayanır. Bu sayede Seosfarm, zeytinyağının yüksek kalitesini ve değerli polifenol kaynaklarını korur.

Dinlendirme & Ambalajlama

Yağlarımız faz ayrımından sonra 6000 L’lik paslanmaz çelik depolama tanklarına taşınır. 19°C’de dinlenmeye bırakılır, sonrasında ambalajlanarak sizlere ulaştırılır.

Seosfarm olarak üretim süreci boyunca, zeytinyağının saflığını ve değerini koruyarak, oksijenle temasını en aza indiriyoruz. Sizlere nefis bir zeytinyağı tecrübesi sunarken ekstra özenle en yüksek kaliteyi garanti ediyoruz.